Mila tým

HRDOST – ZÁPAL – SEBEVĚDOMÍ ** Poslední letošní kurz máme úspěšně za sebou, program D.O.M.A. jede na plné obrátky a náš tým se rozrostl. Jsme vděčné za to, jací lidé se vzdělávají na našich kurzech. Jsme hrdé na to, co se nám během posledního roku podařilo a už teď se těšíme na rok příští. 

Ohlédněte se a zkuste být také hrdí, zkuste se pochválit a naplánovat si další sezónu. Bez sebevědomí to totiž půjde jen z poloviny tak dobře, jak by to mohlo klapat s ním.

Vzdělávací kurzy jako naše cesta k větší nezávislosti

A je to. Právě skončil poslední kurz letošního roku. Kurzy Úspěšný fundraising, Srozumitelná komunikace a Spokojený leader letos navštívilo 97 lidí z celé republiky. A všech těchto bezmála sto účastníků navíc podpořilo náš program D.O.M.A. Peníze, které z kurzů vyděláme, jdou totiž právě do našeho programu na podporu seniorů a těch, kteří o ně pečují. Dává nám to pocit alespoň částečné nezávislosti a soběstačnosti.

Důstojné stáří i podmínky pro pečující v zařízeních

I díky spokojeným účastníkům našich kurzů jsme tak letos s programem D.O.M.A. mohli spolupracovat s domovem seniorů ve Vysočanech, na Chodově a s terénní a sociální službou RUAH. Spolupráce s nimi pro nás byla nesmírně důležitá. Díky vzájemné důvěře a otevřeným dveřím jsme mohli pilovat metodiku celého programu a ten posílil natolik, že v roce 2022 bude naším ústředním tématem. Máme v plánu spolupracovat s pěti zařízeními a naučit se ještě precizněji měřit dopad naší práce.

Peníze, které z kurzů vyděláme, jdou totiž právě do našeho programu
na podporu seniorů a těch, kteří o ně pečují.

Vylepšené kurzy fundraisingu, komunikace i leadershipu už příští rok

Co bude s kurzy, když naším hlavním tématem bude D.O.M.A.? Kurzy budou! Nejen, že nám pomáhají být částečně soběstačnými, ale hlavně nás moc baví. Baví nás poznávat skvělé lidi z nejrůznějších organizací, předávat to, co nám samotným v řízení a rozvoji organizace funguje a baví nás se vzájemně podporovat. Jestli něco české nevládní organizace potřebují, tak je to zvednout sebevědomí a být hrdé na svou práci. A tak se k tomu snažíme přispívat a jsme vděčné za to, jak skvělí a inspirativní lidé na naše kurzy chodí.

Jsme MILA a hoříme! A přejeme to i vám.

Nebojíme se říct, že i my jsme hrdé na MILU. Když před třemi lety, ještě pod názvem Management pro neziskovky, začínala, nebylo v plánu nic jiného, než pořádat pár vzdělávacích kurzů. Nebýt Simoniny negativní zkušenosti s péčí v domově seniorů, nikdy by program D.O.M.A. nevznikl.

Nevznikl by ani, nebýt Karolíny Puttové. Skvělé koučky, která posledního dva a půl roku program D.O.M.A. rozvíjela. Ne od stolu, ale díky svým zkušenostem přímo z domovů. Mluvila s pečovateli, řediteli i vedoucími. Naslouchala jim a postupně skládala obraz celého programu tak, aby byl kvalitní a smysluplný. Aby dokázal reagovat na potřeby konkrétních zařízení. To je také to, na co jsme nejvíc hrdé. V každém domově probíhá D.O.M.A. trochu jinak. Nevěříme na univerzální modely. Postupem času přibyla do týmu našeho programu další skvělá koučka Petra Lazáková a k ní ještě HR expertka Bětka Doležalová. Tahle trojka dokázala posbírat všechny naše zkušenosti z jednotlivých domovů, přidat ty své a základní kostra programu D.O.M.A. je na světě.

Jestli něco české nevládní organizace potřebují,
tak je to zvednout sebevědomí a být hrdé na svou práci.

Naše práce v domovech se může zdát jako neviditelná. Lidé, kteří v zařízení pro seniory nikdy nebyli jen těžko chápou, co přesně a proč v domovech děláme. Díky Blance OpekarovéPetře Wattelle se nám daří o MILE mluvit tak, abychom byly vidět a slyšet. Není úplně běžné, aby se v tak malé organizaci starali dva lidé o komunikaci. Ale nebýt Blanky a Petry, nebyla by MILA taková, jaká je. Neměla by takovou podporu, důvěru, ohlas a sympatie veřejnosti.

Počítáte správně. Je nás šest. Vlastně sedm! A všechny hoříme. Novou posilou našeho týmu se stala Lucie Kendricková. Původně jsme si myslely, že nám bude vypomáhat s administrativou, ale jak už to tak u nás bývá, nezůstane jen u toho. A v tom je kouzlo celé MILY. Přitahuje skvělé lidi. Ať už ty, kteří si nás vybírají pro své vzdělávání, nebo ty, kteří nám zavolají a řeknou, že právě v jejich domově seniorů by někoho, jako jsme my, potřebovali. Nebo ty, kteří se u nás rozhodnou pracovat. Naše práce stojí na otevřenosti, smysluplnosti a radosti.

Přejeme vám, ať na těch správných hodnotách stojí i váš rok 2022. A ať v něm najdete něco, pro co zahoříte. 🧡

 

 

Mila tým

Petra L., Bětka, Simona, Blanka, Karolína a Petra W. Lucii na fotce nevidíte, ale je naší neodmyslitelnou součástí.